לאחר הנופש בקיץ, בעיית העור השכיחה ביותר היא יובש והתייבשות העור. מים מלוחים, הוספת  כלור למי בריכות ושינויי הטמפרטורה במעבר מחום שבחוץ לקרירות בתוך חלל ממוזג, הרוחות הדרומיות הלא ידידותיות - כל אלה עושים את שלהם: היפר-פיגמנטציה, עור יבש מאוד וקמטוטים הם ההשלכות של הנופש הקיצי שאיתם צריכה להתמודד אישה ממוצעת באזורנו. במאמר זה נספר איך לטפל בעור כדי להעלים את סימני ההשפעה השלילית של הקיץ בעזרת טיפולי יופי.

פילינג

לעיתים קרובות נמשים וכתמי עור הם תוצאה של שהיה ממושכת בשמש. כדי להיפטר מקילוף העור ומכתמים, להחליק את פני העור ולהפעיל את תהליכי הרגנרציה ניתן להיעזר בפילינג. פילינג מבהיר את העור, מעלים את הפיגמנטציה ומחליק את הקמטים הקטנים והדקים. פילינג משפר את גוון העור, מתגבר על עור לא חלק, על אקנה וכמובן, מביא להצערת העור. אך העור אחרי טיפול בפילינג נעשה פגיע במיוחד, ויש להיזהר מקרני השמש, לכן מומלץ לעבור טיפולי פילינג בתקופות של ירידה ב"פעילות" השמש.

לחלוח העור

אם במהלך הנופש עורכם התייבש זה אומר שהעור מוצק פחות, אלסטי פחות. כתוצאה מהתייבשות העור מופיעה פיגמנטציה, תפקודי הגנה שלו יורדים, מופיעים קמטים מוקדמים או שהקמטים הקיימים מתעמקים. סיבות להתייבשות העור הן לא רק השפעת קרני השמש ורוחות אלא גם שהיה ממושכת בחדרים ממוזגים וניקוי עור שבוצע בצורה לא נכונה.

קודם כול, יש להחזיר איזון לעור. לשם כך מומחה משתמש בתכשיר קילוף מתאים, בתכשירים המכילים חומצה היאלורונית, במרכיבי לחות של פיטותרפיה, אלסטין וקולגן. במקרה זה יועילו גם  טיפולים בזרמי חשמל זעירים, RF-ליפטינג ותכניות טיפוח מקצועיות.

ריפוי קופרוז

קרני השמש מחלישות ואפילו הורסות את סיבי הקולגן והאלסטין, לא רק בדרמה אלא גם בדפנות כלי הדם וכתוצאה מכך מופיעים סימני קופרוז ונימי הדם. זהו מראה לא אסתטי בכלל. כאן יעזרו תכניות טיפול וטיפולי פוטותרפיה. הבזקי אור משפיעים על אזור המכוסה בנימי דם ומחסל אותם ללא פגיעה ברקמות סמוכות.

ריפוי פיגמנטציה

לפיגמנטציה בעור המופיעה בזמני החופשות יכולות להיות סיבות שונות. אם כתמי העור הופיעו אחרי שיזוף, כדאי להיפטר מהם מהר ככל האפשר. ניתן להעלים אותם במהירות, צריך רק לדאוג לסדרת טיפולים נכונה להבהרת העור. מומלץ לבצע טיפולי פילינג עם חומצות פירות ופוטותרפיה. הבזקי האור המכוונים לעור הורסים פיגמנט והוא מסולק בקלות מהגוף.

הצערת עור בעזרת קרני האור

שיטה נוספת להתמודדות עם פגמי העור, כמו קופרוז, קמטוטים, נקבוביות מורחבות ועור לא חלק היא שימוש בהבזקי אור. הבזקי האור אפקטיביים במיוחד גם במקרה של אקנה כי אז קרני האור מאיצות את הפרשת הסבום. טיפולי הצערה בעזרת הבזקי אור מאיצים תהליכי ייצור קולגן ואלסטין, וכך העור נעשה ונראה צעיר יותר.

טיפולי עיטוף

אין לשכוח לטפל בגופכם לאחר הנופש. כדי לשקם את גמישות העור כדאי לעבור טיפולי עיטוף. הם יעזרו להצרת היקפים, יעלו את מיצוק העור ויספקו את רמת הלחות הנדרשת. תוצאות מינימאליות של טיפולי העיטוף הן מתיחת העור, ניקוי ומיצוק, שיפור מצב הרוח. והתוצאות ידברו בעד עצמן!

טיפול ביתי

לאחר הזנה ולחלוח העור על ידי קוסמטיקאית, כדאי לשמר את התוצאות גם בבית. לטיפול ביתי, כדאי לקחת תכשירים קוסמטיים בעלי מרכיבי לחות פעילים: חומצה היאלורונית, קולגן, ויטמין Е, תמצית תה ירוק ואלוורה, וכן שמנים אתריים שונים אשר מונעים יובש בעור, עוזרים לריפוי פצעים ומעניקים לדרמה אלסטיות וגמישות.

טיפול בעור לאחר הנופש חייב להיות מסודר ומקיף. כדי לרענן את העור ולהעניק לו זוהר, חייבים לנקוט בגישה אישית. חשוב מאוד לאחר שהות בשמש להשתמש בתכשירים נוגדי פיגמנטציה ובטיפולים המעניקים לעור גוון אחיד והמבהירים אותו. לכל הנאמר יש להוסיף גם צריכת מים נקיים וויטמינים, וכן מחיקת הרגלים מגונים. הרי מה שמתרחש בגוף האדם משתקף תמיד בעור פניו.